מכתבי תודה - שיטת אלכסנדר


עליזה


מכתב שכתבה עליזה אשר טופלה על ידי יוסי בשיטת אלכסנדר.

למכתבי תודה נוספים מטיפולים על פי שיטת אלכסנדר לחץ כאן
למכתבי תודה משעורי טאי צ'י לחץ כאן.
לחזרה לדף הבית לחץ כאן.

20/4/05

מסע עם יד שמאל

הכול החל לפני מספר שנים. כאבים תכופים וחזקים בכתף שמאל, צילום רנטגן וקביעת רופא- בורסיטיס. זה יעבור עם תרופות וטיפול פיזיותרפי, אך זה חוזר. "לכול החיים" על פי דבריו. ואכן, מדי פעם הכאבים חזרו. הטיפול הפיזיותרפי מאוד עזר.
לפני כשנה החלו כאבים בכתף ובזרוע. אלו היו כאבים מסוג אחר, חדים יותר, כל הטיפולים שהפיזיותרפיסטית ניסתה לא עזרו. המצב הלך והחמיר, היד תפקדה פחות ופחות. לא יכולתי להרים אותה לגובה הכתף וכו'. לאחר מספר חודשים של פיזיותרפיה נשלחתי לאורטופד. קביעתו הייתה- הסתיידות גדולה בכתף. ניתן להזריק זריקת סטרואידים להקל על הכאבים, אך זה לא יפתור את הבעיה. יש צורך בניתוח- פתיחת המקום וניקוי ההסתיידות.
בסוף דצמבר הוזרקה לי זריקה לכתף שהייתה אמורה להקל על הכאבים לפחות לחצי שנה. לאחר חודשיים הכאבים חזרו בעוצה חזקה יותר. המוגבלות בתנועה גדלה.
היד בקושי זזה, כל תנועה ולו הקטנה ביותר גרמה לכאבים חדים ועזים, נמנעתי מלהניע את היד, החזקתי אותה צמודה לגוף דבר שגרם לה להתנוון.
במצב זה פניתי אל יוסי שר בשאלה האם הוא חושב שיוכל לעזור לי?
מפגש ראשון נערך בתחילת פברואר, המטרה הייתה לעבוד על פי שיטת אלכסנדר, אך היות והייתי מאובנת וכואבת מאוד, ערוצי הקליטה שלי לא היו פנויים לנושא חדש. מה עוד שהרגלים של 56 שנה קשה מאוד לשרש.
יש לציין שסבלנותנו הרבה של יוסי עזרה לי להירגע, לבטוח בו ולהיפתח לשמוע דברים מעבר לכאב.
המפגשים הראשונים לא נשאו פרי כפי שקיוויתי. הכאב המשיך להטריד במשך כל היממה. איני זוכרת את התאריך המדויק של פריצת הדרך, אני חושבת שזה היה לאחר כ-10 מפגשים שיוסי החליט על "משהו" אחר. עיסוי בגב תוך מציאת כל הנקודות הכואבות, והיו הרבה. כל נגיעה בנקודה כזו היוותה גירוי חזק מאוד.
לאט לאט ובסבלנות רבה נמצא המקור לכאב. אני זוכרת שביום שישי אחד(פורים), חזרתי לאחר עיסוי רציני והצלחתי לישון במשך שעתיים רצופות, שינה ממש עמוקה. קמתי כמו אדם חדש. הצלחתי להניע את היד ביתר קלות. היא כאבה אך לא אותו כאב חד וחותך כמו סכין. בפעם אחרת המשכתי להרגיש את אצבעו של יוסי במקום מסוים למשך שעה לאחר הטפול (מחמאה על פי דבריו של יוסי).
מאז המצב הולך ומשתפר. בכול שבוע יכולתי להניע את היד יותר ויותר, לעיתים שהגזמתי וחשבתי שחזרתי למצב רגיל היד אותתה לי, אך לא בכאב חד כפי שהיה בהתחלה. אין ספק שהטיפול הזה הוכיח את עצמו וגם עכשיו שהמצב בהחלט טוב כל עיסוי מעין זה מעמיק את יכולת התנועה, כאילו שהגוף נפתח ומוכן לקבל התערבות חיצונית.
נכון להיום אני מצליחה לתפקד כמעט רגיל. ישנן עדיין תנועות מסוימות שקצת יותר קשות לי (ביום יום ובטאי צ'י). היד מתעייפת די מהר ואני מנסה לחזק אותה בתרגילים שונים.
המשימה הבאה היא ללמוד לחיות נכון, ובלחיות אני מתכוונת בראש ובראשונה להרגלים אחרים בחיי היום יום שלי, להוריד מהעומס בו הייתי נתונה שנים רבות, ללמוד לעשות דברים "נכון".

בתודה גדולה
עליזה


מכתב תודה ליוסי שר על טיפול על פי שיטת אלכסנדר מעליזה דף 1

מכתב תודה ליוסי שר על טיפול על פי שיטת אלכסנדר מעליזה דף 2