מכתבי תודה - טאי צ'י


ד"ר בארי גוטמן


מכתב שכתב ד"ר בארי גוטרמן אשר משתתפף בשעורי טאי צ'י בקבוצה בגדרה.

למכתבים נוספים משעורי טאי צ'י לחץ כאן.
למכתבי תודה מטיפולים על פי שיטת אלכסנדר לחץ כאן
לחזרה לדף הבית לחץ כאן.

סיפור הצלחה של ד"ר בארי גוטרמן תלמיד קבוצת גדרה

טאי צ'י - אומנות לבריאות
מודעות היכרות הגוף כמסלול לבריאות בטאי צ'י אנו מדגישים עקרונות של שחרור נשימה עמידה ובלנס. במהלך השנים הפנמת העקרונות גורמת לשינוים רבים בגוף. שרירים תפוסים משתחררים, מגלים שרירים ששכחנו שהם קיימים,פרקים שנסגרו והחלידו כאילו מקבלים זריקת שמן, אלרגיות נעלמו, המתח יורד והערנות עולה. היום, אני מסיים יום עבודה ואני מרגיש רענן ומוכן לחיים הפרטים שלי.

טאי צ'י והחיים המקצועיים
כרופא שיניים ,אני מרבה לטפל במתרפאים שמגיעים אלי עם חרדות ומתח פיזי ונפשי. טאי צ'י עזר לי לשנות את התנהגות הגוף שלי וכתוצאה מכך לגרום לשחרור אצל המתרפאים שלי. במשך 20 שנים כרופא שיניים כיווצתי את השרירים בגב, בצוואר, זרוע, ביד ובאצבעות במטרה לשמור על יציבות ודיוק. במקצוע שלי טעויות של עשירות מילימטר מפרידות בין הצלחה לכישלון. טאי צ'י גרם לי להבין כי הגישה ההפוכה היא נכונה.לאט למדתי לשחרר שריר אחרי שריר בזמן הטיפול .השתמשתי בעיקרון הבסיס בטאי צ'י "שימוש במינימום מאמץ לקבל מקסימום תועלת". במקביל, המתרפאים שלי הרגישו שמופעל כמעט אפס כוחות עליהם. לכן, גם הם החלו לשחרר ולנשום. התוצאה-שחרור מול שחרור.במקום כוח מול כוח-נותן טיפול נעים ועוזר שהמרפאה שלי ייחודית ומצליחה.

טאי צ'י - אומנות ללחימה - חיים עסקיים
בטאי צ'י אנו לומדים לספוג ולהשתמש בכוח של האויב נגדו.אנו עובדים בזוגות כדי להתאמן ולהפנים שימוש בשחרור מול כוח במקום להגיב בכוח מול כוח. בתקופה אחרונה,נכנסתי לשותפות במרפאה של רופא אחר. לצערי השותפות לא הייתה מוצלחת ומהר מאוד מצאתי עצמי עמוק בתוך מצב שהשותף מנסה לדרוס אותי ולגנוב מתרפאים שלי .כתוצאה משנים של טאי צ'י לכל התקפה שלו אני הזזתי הצידה .נתתי לו להרגיש חזק ומנוצח בקרבות עד שהבנתי את החולשה שלו. אז הצעדים שלי להשתלט עליו ועל המרפאה היו מהר וחזק. לאיש כוחני כמוהו, המצב היה בלתי נסבל. בתוך פרק זמן מאוד קצר, היה הסדר מוסכם לגמור את השותפות בתנאים מקובלים.

טאי צי וחלומות
היום, כתוצאה משיעורי טאי צ'י ואימונים עצמאים כל יום, אני בתהליך להגשים עוד חלום. אני התחלתי ללמוד קיאקים בים בדרך לעשות מסע קיאקים באלסקה בין הקרחונים. מגיל 30 אני חלמתי על טיול כזה. בגיל 56, הטאי צ'י החזיר לי את הכושר גופני והנפשי להגשים את החלום.


מכתב תודה ליוסי שר על שיעורי טאי צ'י מדוקטור בארי גוטרמן