קצת על עצמי...


יוסי שר מורה לטאי צ'י ו- שיטת אלכסנדר

טאי צ'י צ'ואן וטכניקת אלכסנדר מהווים דרך חיים.

התרגול המתמשך לאורך זמן והיכולת ליישם אותם במהלך החיים הרצופים אירועים, גירויים, מכשולים והנאות מאפשר למתרגל לקבל יידע וכלים טובים ואף מעולים על מנת להתמודד איתם.

התמזל מזלי הגדול ,כמובן מתוך בחירה האפשרות ללמוד ממורים נהדרים ובעלי יכולת. אציין אותם בשמות כי אני חייב להם המון!

מאסטר ניר מלחי זלצמן היה המורה לטאי צ'י איתו הלכתי לאורך 27 שנים. לימוד מתמשך, ידע רחב, תרגול והמון מכשולים סייעו לי להגיע להבנות בהן אני נעזר במהלך הוראת ויישום אומנות הלחימה זו.

לקחתי את הידע שרכשתי ומצאתי לנכון להעבירו לסוגים שונים של אוכלוסיות, החל מקבוצות המתרגלות עפ"י השיטה, עבודה עם ילדים ונערים הזקוקים לשיפור בטחון עצמי, הקשבה והבנת משמעת וסדר בהתנהלות היומיומית.

קבוצות נוספות הן גיל הזהב הזקוקות לשיפור יציבה, שינויים בהרגלי הליכה ע"מ למנוע נפילות ועוד.

מה שלמדתי ממאסטר ניר ומהמאסטר שלו wung fu lai נתן לי את הידע ע"מ שאוכל להקנות אותו לאוכלוסיות בעלות צרכים שונים. הפיתוח וההתאמה נעשו על ידי והתוצאות מסופרות בסיפורי ההצלחה.

את לימודי שיטת אלכסנדר עשיתי בביה"ס של אורי עשת.

באותה תקופה זכיתי ללמוד מהמורים: שייקה הרמליין, דן ערמון ויוסי תור. זאת הייתה זכות נהדרת. כל אחד מהשמות המופלאים שהעליתי העניקו לי את השיטה מתוך האישיות שלהם וזאת מתנה ענקית.

השיטה כטכניקת עבודה יצרה השמה מערבית לתרגיל הטאי צ'י בו עסקתי כבר מספר שנים.

שטת אלכסנדר נותנת כלים נהדרים לשיקום פגיעות מגוונות שאירעו לאנשים, כמובן נדרש זמן סבלנות ויכולת להעביר את השיטה בהתאמה אישית לאדם עצמו.

יש פעמים בהם אני מדמיין איזו מתנה אדירה ניתן היה להעניק לאנשים, ילדים, נערים ומבוגרים אם היו לוקחים יותר אחריות על עצמם, רוכשים את הידע שיש בשיטה זו על מנת לשפר את עצמם לפני שהתקלה מתרחשת.

"סוף מעשה במחשבה תחילה"

לימוד השיטה מאפשר לכל אחד מאתנו "להתיישר", "ללכת זקוף", "להיות גמיש", לשנות הרגלים ותגובות וכפי שנאמר בשפה מודרנית "להיות מחוץ לקופסא", ובעשותו כן יגיע האדם לשליטה הרבה יותר טובה בעצמו (גוף-נפש).

במהלך למעלה מ-17 שנות התנסות בשיטה הספקתי לפגוש מגוון גדול של אוכלוסיות צעירים ובוגרים כאחד הסוחבים שלל בעיות מהעבר, מבוגרים, גיל הזהב, פגועי תאונות עבודה או דרכים ואף נציג מחיל האוויר.

הבנת השיטה מחזירה את רובם לתפקוד תקין, משופר עם ידע להתמודדות בהמשך החיים וכמובן עם פחות תקלות והשבתות. אני מזמין אותך הקורא/ת להתנסות בשיטה ייחודית זו ועל ידי כך לשפר את הזרימה שבך.

תוכל/י לחוות צוואר חופשי, להבין את משמעות המושגים "לעזוב", "לשחרר", "להניח" ו"לאפשר"... להכיר את הגב המתארך ומתרחב ובכך תגדל הכרותיך "בשותף" שבו אנו משתמשים כל הזמן הגוף שלך.

בהצלחה, יוסי שר